*alt_site_homepage_image*

Didžiojoje Riešėje iškils naujas modernus vaikų lopšelis-darželis

decoration

Vilniaus rajone Didžiosios Riešės kaime Veneros g. 12 bus pastatytas naujas, modernus ir visus šiuolaikinius standartus atitinkantis vaikų lopšelis-darželis. Būsimą švietimo įstaigą, kuri žavės savo modernia edukacine aplinka, galės lankyti 125 vaikai.

Liepos mėnesį Vilniaus rajono savivaldybės administracija pasirašė statybos darbų rangos sutartį su bendrove UAB „Aukštinė“, pagal kurią numatyta, kad naujojo darželio statybos darbai truks 34 mėnesius, su galimybe šį terminą pratęsti iki 6 mėn.

Statybos darbų vertė siekia virš 2 mln. 695 tūkst. Eur.
 

Vaikų ugdymui pritaikyta moderni, jauki ir svetinga lopšelio-darželio aplinka

Būsimas lopšelis-darželis žavės savo įdomia bei modernia aplinka. Žaismingais bei spalvotais langų apvadais išsiskiriančiame pastate numatomos 9-ios grupių patalpos. Patalpos bus jaukios ir patogios tiek besimokantiems vaikams, tiek dirbančiam personalui.

Atvirame vidiniame kiemelyje bus įrengta reprezentatyvi bendra erdvė, kuri tarnaus kaip vieta renginiams bei kaip poilsio-rekreacijos zona. Jaukumo suteiks įrengtos apvalios žaliosios zonos su medžiais ir krūmais bei suoliukai. Pastato teritorija bus aptverta ir apšviesta.

Vaikų džiaugsmui ir smagiam pasibuvimui lauke bus įrengtos 3 žaidimų aikštelės, o tėvų patogumui numatyta ir automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tėvai galės saugiai išleisti vaikus.

Moderni įstaiga taip pat bus pritaikyta ir žmonės su negalia. Pastate nebus aukščių pasikeitimų, laiptų, kurie trukdytų judėti žmogui su fizine negalia. Kiekvienoje  grupės patalpoje numatoma vieta prie stalo žmogui su negalia.  

Verta pabrėžti, kad šiuolaikinis pastatas pasižymės ekonomiškumu. Planuojama, kad ant A++ energinio naudingumo klasės pastato stogo bus įrengta saulės elektrinė, taip pat bus įdiegtos modernios vėdinimo ir vėsinimo sistemos.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus rajone iškils naujas vaikų lopšelis-darželis. Sprendžiant ikimokyklinio ugdymo vietų trūkumo problemą Vilniaus rajono Avižienių ir Riešės seniūnijose, būsimame Didžiosios Riešės darželyje veiks 8 ikimokyklinio ugdymo grupės, iš jų 2 grupės bus skirtos specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams. Mažiesiems vaikams nuo 2-3 metų numatytos 45 vietos arba 3 grupės, vyresniems – nuo 3 ir daugiau metų amžiaus vaikams – 3 grupės po 20 vietų. Neabejojame, kad tėvai kartu su vaikais džiaugsis vaikų poreikiams pritaikyta ir šiuolaikiškai aprūpinta edukacinė aplinka“, – sako Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen.

Kasmet atidaromos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės

Vilniaus rajono savivaldybė nuolat gerina gyventojų ikimokyklinio ugdymo prieinamumo galimybes ir plečia ikimokyklinių įstaigų tinklą. Norėdama patenkinti augantį gyventojų poreikį, Vilniaus rajono savivaldybė kasmet atidaro mišrias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bendrojo ugdymo mokyklose, jei jose yra galimybės sudaryti tam tinkamas ugdymosi sąlygas ir leidžia higienos normų reikalavimai, stato naujas bei rekonstruoja-renovuoja senas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kurių patalpose atidaromos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės.

Jau artimiausiu metu, rudenį, pradės veikti rekonstruotas Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželis su pristatytu priestatu, kuriame ugdytis galės papildomai 100 vaikų – 2 darželio grupės po 20 vaikų ir 4 lopšelio grupės po 15 vaikų.

Pagal Savivaldybės 2020–2022 metų strateginį veiklos planą 2020 m. taip pat buvo įgyvendinti arba įgyvendinami šie ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumą didinantys projektai: Marijampolio vaikų lopšelio-darželio modernizavimas, praplečiant pastatą, Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos pastatų modernizavimas, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos Grigaičių pradinio ugdymo skyriaus pastato modernizavimo su naujų priestatų statyba bei vykdomi 2021 m. šie projektai: Vaidotų mokyklos-darželio „Margaspalvis aitvarėlis“ renovacija ir modernizavimas, Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio pastato ir ugdymo aplinkos modernizavimas, Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio bei Skaidiškių mokyklos-darželio pastatų modernizavimas.

Atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikius nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. buvo įsteigta nauja ikimokyklinio ugdymo grupė lietuvių ugdomąja kalba Vaidotų mokykloje-darželyje „Margaspalvis aitvarėlis“, kurioje ikimokyklinio amžiaus vaikai ugdomi nuo 2 metų.   

Nuo 2018 m. iki 2020 m. savivaldybės švietimo įstaigose ikimokyklinio ugdymo grupių skaičius padidėjo 4 grupėmis, ir 2020–2021 m. m. iš viso veikia 115 grupių, kuriose pagal ikimokyklinio ugdymo programą ugdomi 2 152 vaikai. Be to, 22-ose savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose arba jų skyriuose veikia 26 mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės, kuriose kartu ugdomi ir ikimokyklinio amžiaus vaikai.

 

Vizualizacijos UAB „APLAN“


Įvertinkite naujieną