*alt_site_homepage_image*

Pedagogams ir švietimo įstaigų darbuotojams – mokymai aplinkosaugos tema

decoration

Sausio 26 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko mokymai pedagogams ir švietimo įstaigų darbuotojams „Tvaresnė mokykla: misija įmanoma“. Renginio organizatoriai – Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Žaliosios politikos institutu.

Renginio tikslas – skatinti tvarių sprendimų diegimą švietimo įstaigose, suteikti pedagogams ir kitiems atsakingiems specialistams praktinius patarimus, kaip organizuoti aplinkai draugišką įstaigos veiklą žiedinės ekonomikos, pastato ūkio priežiūros, maisto pėdsako mažinimo ir kitose srityse. Taip pat padėti gilinti kompetencijas aplinkos apsaugos, klimato kaitos klausimais.

„Džiaugiuosi, kad skyrėte laiko išgirsti, kas yra tvaresnė mokykla ir kodėl misija ją įgyvendinti yra įmanoma. Turime vis labiau atsigręžti į aplinkai draugišką, darnų veikimą, į resursų taupymą ir pakartotinį naudojimą. Drauge su šiais augančiais lūkesčiais, auga ir poreikis gilinti savo žinias, savo kompetencijas. Pranešėjai pateiks patikimą ir mokslu grįstą informaciją, kokie tvarūs sprendimai gali būti įgyvendinami mokyklose. Galbūt seminaro metu atgaivinsite jau žinomą informaciją, o galbūt atrasite ir naujos vertingos informacijos ar patarimų“, – mokymų dalyvius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio vyr. specialistė Jolanta Volodko, atsakinga už aplinkosauginį švietimą.

Renginyje dalyvavęs energetikos ekspertas Remigijus Lapinskas dalyvius supažindino su klimato krizės padėtimi, jos priežastimis, pasekmėmis, prisitaikymo ir švelninimo politikos priemonėmis, atkreipė dėmesį į kiekvieną ugdymo įstaigą liečiančius sprendimus. Klimato advokatorė Ieva Budraitė pasidalijo efektyvesnės ir įtraukiančios klimato komunikacijos metodikomis, kurias pedagogai gali taikyti savo darbe. Aplinkos duomenų analitikė Lina Ručinskienė dalyvius supažindino su atmintine, sukurta švietimo įstaigoms, siekiančioms organizuoti kasdienes veiklas aplinkai draugiškesniais būdais. Mokymų metu įstaigos „Kita forma“ atstovė Raminta Časonė, taip pat anonsavo aplinkosauginio švietimo iniciatyvas, į kurias gali įsitraukti rajono švietimo įstaigų pedagogai ir auklėtiniai.

Mokymų dalyviams įteikti pažymėjimai.

 

Tvaresnės mokyklos atmintinė


Įvertinkite naujieną