*alt_site_homepage_image*

Dainų šventės žygis į Nemenčinę atkeliauja jau šį sekmadienį

decoration

Per Lietuvos miestus ir miestelius keliaujantis specialių renginių ciklas – Dainų šventės žygis, skirtas didžiosios Lietuvos Dainų šventės 100 metų jubiliejui – jau šį sekmadienį, balandžio 7 d. 14 val., stabtels Nemenčinėje. Kviečiame Vilniaus rajono gyventojus ir svečius atvykti bei pajusti šios ypatingos muzikinės šventės dvasią kartu!

Nemenčinės miško estradoje (A. Mickevičiaus g. 20, Nemenčinė) koncertuos folkloro ir tautinių šokių kolektyvai, orkestras bei chorai  iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių, Molėtų ir Nemenčinės. Renginio vedėjas: Giedrius Arbačiauskas.

Įėjimas nemokamas.

Koncertas taip pat bus transliuojamas tiesiogiai Nemenčinės kultūros centro „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064551861829.

Koncerto Nemenčinėje metu pasirodys:

 • Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovai Eimantas Anskaitis, Aivaras Linkevičius ir Artūras Maniušis);
 • Švenčionių dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija“ (vadovė Jolanta Razmienė);
 • Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“ (vadovė Jolanta Razmienė);
 • Liaudiškų šokių kolektyvas „Perła“ (vadovas ir choreografas German Komarovski, choreografai Eva Iftodij ir Ervin Mečkovski);
 • Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vadovė Milda Ričkutė);
 • Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ (vadovė Milda Ričkutė);
 • Reprezentacinis Lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wileńszczyzna” (vadovė Natalija Sosnovskaitė, choreografė Leonarda Kliukovska);
 • Molėtų gimnazijos mišrus jaunimo choras „MG“ (vadovė Rūta Vekerotienė, chormeistris Gustas Braškys);
 • Rudaminos kultūros centro Vaidotų skyriaus mišrus choras „Pagirių dainoriai“ (vadovė Janina Pamarnackienė, koncertmeistrė Jurgita Umaraitė);
 • Nemenčinės muzikos mokyklos jaunių choras (vadovas Ramūnas Juknevičius, koncertmeistrė Judita Ūksaitė);
 • Rudaminos meno mokyklos jaunių choras (vadovė Genovaitė Kumpienė, koncertmeistrė Marina Kuchta);
 • Rudaminos „Ryto“ gimnazijos jaunimo mišrus choras „Balsų mozaika“ (vadovė Lina Jaskevičienė, chormeisteris Kęstutis Jaskevičius).

Šimtmetinę tradiciją šiemet įprasmina šūkis „Kad giria žaliuotų“. Dainų šventės žygis ir jo renginiai kviečia žmones ne tik dalyvauti koncertuose, susipažinti su tradicine tautą vienijančia švente, bet ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo ateinančioms kartoms: šventei besiruošiantys dalyviai gamina ir giriose ar parkuose iškelia simbolinius inkilus paukščiams.

Net 617 – tiek iš viso inkilų pagamino 33 Vilniaus rajono savivaldybės bendrojo ugdymo švietimo įstaigos. Dalis pagamintų inkilų jau papuošė Nemenčinės miestą, o likusius po Dainų šventės žygio koncerto mokiniai iškabins Vilniaus rajono erdvėse.

Pirmas žygio renginys vyko Kretingoje, vėliau Vievyje, Pasvalyje, Marijampolėje, Lazdijuose, Jonavoje ir iš Anykščių pasiekė Nemenčinę. Tęsdamas savo kelionę, žygis nukeliaus į Plungę, Mažeikius ir Tauragę.


Įvertinkite naujieną