Birželio paskutinę savaitę Rakonių kaime įvyko VšĮ „SIGNUM INTER“ Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų projektas „Draugystės tiltas“.
Šis projektas buvo skirtas 14-18 metų amžiaus, mažiau galimybių turinčiam Vilniaus rajono ir Suvalkų miestelio Lenkijoje jaunimui. Dauguma dalyvių tokio formato tarptautiniame projekte dalyvavo pirmą kartą. Tai – 10 jaunuolių iš Rukainių Šv. Uršulės Leduchovskos, Juodšilių „Šilo“ ir Valčiūnų gimnazijos bei 10 jaunuolių iš Marijos Konopnickos vidurinės mokyklos su dvikalbėmis klasėmis (Lenkija). Projekte dalyvavo 4 vadovai – Vaida Šukienė, Eimantas Šukys (Lietuva), Dorota Anna Jablonska bei Marzanna Grabowska (Lenkija).Visą projektą administravo Daiva Norinkevičiūtė.
Pasirinkta projekto tema „Lietuvos ir Lenkijos jaunimo domėjimosi bendra istorija ir kultūra, jaunimo tarpkultūrinio, istorinio dialogo, bendradarbiavimo, tolerancijos ir atvirumo bendraujant skatinimas“ leido jaunuoliams artimiau susipažinti, sužinoti abiejų šalių bendrą istoriją, kultūrą, o kas jau žinojo – dar labiau pagilinti savo žinias, atrasti dviejų kultūrų panašumus ir skirtumus.
Projekto tikslas „Plėtoti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo domėjimąsi bendra istorija ir kultūra, skatinant jų tarpkultūrinį, istorinį dialogą, bendradarbiavimą, mokantis tarpusavio tolerancijos ir atvirumo“ buvo pasiektas, o projekto išsikelti uždaviniai, kurių dėka siekiama per įdomias veiklas kuo daugiau suteikti žinių jaunimui apie Lietuvos ir Lenkijos bendrą istoriją ir kultūrą; įtraukti kuo daugiau mažiau galimybių turinčio jaunimo į projektą, ugdyti jų socialines, edukacines, asmenines kompetencijas per bendras kūrybines ir patirtines užduotis darbo grupėse; sukurti erdvę jaunuolių tarpkultūriniam mokymuisi, siekiant geriau pažinti savo kultūrą sąveikaujant su jaunuoliais iš kitos valstybės, ugdyti pagarbą, toleranciją, bei ieškoti bendrų sąlyčio taškų analizuojant populiariąją kultūrą ir jaunimo realijas ir iššūkius – įvykdyti.
Projektas prisidėjo prie jaunuolių tolerancijos ugdymo, dalyviai užmezgė tarpusavio santykius, kurie padės jiems ir toliau asmeniškai tobulėti ir pozityviai keistis. Projekto dalyviai dirbo mišriose grupėse, praktinių ir grupinių užduočių, diskusijų, simuliacinių žaidimų metu jaunuoliai ugdė emocinio intelekto, savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo kompetencijas ir įgūdžius. Patirtiniai metodai leido jaunuoliams geriau pažinti save ir tobulėti, suteikė motyvacijos keisti savo kasdieninę situaciją.
Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų projektą „Draugystės tiltas“, finansavo Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų fondas.Konkursą organizavo Jaunimo reikalų agentūra, prie SADM (Socialinė apsaugos ir darbo ministerija).
Info., nuotr. VšĮ „SIGNUM INTER“