*alt_site_homepage_image*

Jau penktąjį kartą rengiamas „Atliekų kultūros“ egzaminas. Išbandykite savo jėgas ir Jūs!

decoration

Balandžio 25 dieną jau penktąjį kartą rengiamam „Atliekų kultūros“ egzaminui ruošiasi ne tik moksleiviai, bet ir mokyklos duris jau senokai užvėrę, tačiau mus supančiai aplinkai neabejingi gyventojai. Šiais metais, anot nuotoliniu būdu vykstančio egzamino organizatorių, tikimasi sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus.

Kasmet augantis egzamino dalyvių skaičius ir gerėjantys rezultatai rodo, kad gyventojai vis daugiau dėmesio skiria Atliekų kultūros temai, o ji išties plati ir apimanti kur kas daugiau nei tinkamas atliekų rūšiavimas ir jų tvarkymas.

„Norėdami keisti mus supančią aplinką, pirmiausia aiškiai turime suprasti, kaip savo veiksmais prisidedame prie pokyčių ir kodėl tai darome – tik tuomet atliekų kultūra visuomenėje taps ne rutininiu darbu, o savaime suprantamu pasirinkimu.

Džiugu, kad vis daugiau žmonių sąmoningai supranta, kad einant link pokyčių svarbus kiekvieno iš mūsų indėlis, tad ir „Atliekų kultūros“ egzaminas skirtas ne tik moksleiviams, bet ir kiekvienam iš mūsų, o dalyvauti jame kviečiami visi aplinkai ir mūsų ateičiai neabejingi gyventojai ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir atokiausių Lietuvos vietovių, nes egzaminas vyksta virtualiai, nuotoliniu būdu“, – sako Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas ir „Atliekų kultūros“ egzamino iniciatorius Tomas Vaitkevičius.

Geriausiai pasirodžiusių dalyvių laukia ypatingi prizai

Nors norintiems dalyvauti egzamine specialus pasiruošimas tikrai nebūtinas, pasidomėti Atliekų kultūros temomis ir pagilinti turimas žinias verta ne tik dėl sportinio intereso varžantis su kitais dalyviais, bet ir dėl puikių rėmėjų įsteigtų prizų, kuriais bus apdovanoti geriausius rezultatus pasiekę dalyviai.

Vienas jų bus apdovanotas elektrinius dviračius Europos rinkai gaminančios įmonės „Litbike“ įsteigtu „E-City COREST Salley“ elektriniu dviračiu, kuris turi 7 „Shimano“ greičio pavaras ir elektrinės „Bosch Active“ įrangos dėka su vienu baterijos įkrovimu leidžia nuvažiuoti 80–100 km.

Geriausių rezultatų pasiekusiam Vilniaus regiono dalyviui egzamino rėmėjas, prasmingų pirkinių slėnis „Nordika“, dovanų įteiks elektrinį paspirtuką „Beaster Voyager“, važiavimą paversiantį tikru malonumu. Dideli ratai ir patvari aliuminio lydinio konstrukcija užtikrins geresnį stabilumą ir saugumą važiuojant net ir nelygiomis dangomis, o 350W galios variklis ir 36V 10Ah baterija leis nuvažiuoti didesnius, net iki 45km atstumus.

Laikyti egzaminą galėsite jums patogiu metu nuo 9.00 iki 18.00 val., balandžio 25 dieną prisijungę prie internetinės svetainės https://egzaminas.atliekukultura.lt/. Kaip ir ankstesniais metais registruotis Egzaminui reikės tik naujiems dalyviams – jiems puslapyje bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje galėsite matyti savo rezultatus ir atsisiųsti diplomą. Egzamine jau dalyvavę asmenys be registracijos galės iš karto prisijungti prie asmeninės paskyros naudodami tuos pačius prisijungimo duomenis, o juos pamiršus reikės tik paspausti „priminti slaptažodį".

Šiais metais vyksiančio egzamino klausimai bus parengti trims skirtingoms amžiaus grupėms:

1–4 klasių moksleiviams, testą sudaro 15 klausimų;

5–10 klasių moksleiviams, testą sudaro 20 klausimų;

11 klasių ir vyresniems dalyviams, testą sudaro 20 klausimų.

„Atliekų kultūra“ egzaminą organizuoja UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Utenos RATC, Panevėžio RATC, Klaipėdos RATC, Kauno RATC, Šiaulių RATC, Alytaus RATC, Telšių RATC, Tauragės RATC.

UAB „VAATC“ informacija


Įvertinkite naujieną