*alt_site_homepage_image*

Jau šį savaitgalį vyks piligriminis pėsčiųjų ir dviratininkų žygis Kunigui prelatui Juzefui Obrembskiui pagerbti (skelbiama programa)

decoration

Jau šį savaitgalį, birželio 5-6 d. vyks jau 9-tą kartą organizuojama piligriminė kelionė a. a. kunigui prelatui Juzefui Obrembskiui atminti. Tradicinis piligriminis žygis šiemet įgaus kitokią formą – maldingąją dviejų dienų kelionę Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio pėdsakais iš Turgelių į Maišiagalą dalyviai įveiks pėsčiomis ir dviračiais. Piligrimai paminės prelato Juzefo Obrembskio 115-asias gimimo ir 10-asias mirties mėtines. Žygiuojančius ir važiuojančius piligrimus lydės šūkis: „Tėvo širdimi“.

„Kiekvienais metais tęsiame gražią, krikščioniškų vertybių kupiną tradiciją – pagerbti šviesaus atminimo dvasininką, Kunigą Prelatą Juzefą Obrembskį. Praeitais metais dėl nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje piligriminę kelionę organizavome kaip vienos dienos dviračių žygį, kuriuo paminėjome ne tik šviesaus atminimo Kunigo Prelato asmenybę, bet ir 100-ąsias popiežiaus Jono Pauliaus II gimimo metines. Šiemet piligriminiam žygiui suteiksime dar kitokią formą – 2-jų dienų žygis vyks pėsčiomis ir dviračiais. Visi susijungime bendrai maldai, bendroms giesmėms ir bendriems pamąstymams“, – sako piligriminio žygio organizatorius, Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski.

Atsižvelgiant į vis dar nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, šiemet taip pat bus ribojamas žygio dalyvių skaičius. Planuojama, kad dviejų dienų žygyje dalyvaus iki 100 dalyvių, kurie vyks pėsčiomis. Antrą žygio dieną taip pat pajudės ir dviratininkai. Planuojama, kad dviračių žygyje dalyvaus 35 dalyviai.

Dviejų dienų piligriminėje kelionėje dalyvaus dvasininkai, Vilniaus rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, Vilniaus rajono sporto mokyklos, švietimo, kultūros ir kitų įstaigų atstovai, auklėtiniai ir jų tėvai, jaunimas ir kt.

Per 2 dienas pėsčiomis dalyviai įveiks virš 30 km atstumą – nuo Turgelių iki Maišiagalos. Piligriminis žygis prasidės birželio 5 d., 8.00 val. šv. Mišiomis Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Iš čia piligrimai keliaus iki Rudaminos Švč. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčios, kurioje bus aukojamos mišios. Visi žygio dalyviai laikysis nustatytų saugumo reikalavimų.

Antrą žygio dieną, susijungę bendroje maldoje žygio dalyviai išvyks iš Sudervės Švč. Trejybės bažnyčios ir keliaus į Maišiagalą. Vainikuojant piligriminę kelionę Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje 11.00 val. bus aukojamos šv. Mišios. Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje taip pat bus pagerbta šviesaus dvasininko atmintis.

Tęsiant praeitų metų iniciatyvą piligriminėje kelionėje dalyvauti dviratininkams, šiemet apie 35 dalyvių antrą piligriminės kelionės dieną (sekmadienį) įveiks apie 100 km atstumą.

Dviratininkai turės atskirą maršrutą. Dviračių žygis prasidės birželio 6 d. 8.00 val. iš Turgelių. Žygio metu planuojami 6 sustojimai – prie Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios ir Naujosios Vilnios Švč. M. Marijos Taikos Karalienės bažnyčios (čia 10.00 val. vyks mišios), Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir Pikeliškių dvaro, o paskutinis sustojimas bus prie Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.

Nors šiemet dėl nepalankios situacijos šalyje yra ribojimas piligriminių žygio dalyvių skaičius, kviečiame gyventojus pasitikti žygio dalyvius ir kartu susijungti bendrai maldai. Kiekvieno svetingumas, plati šypsena, kupinas bendrystės žvilgsnis ir tikėjimu deganti širdis yra svarbūs visiems žygio dalyviams.

IX Pėsčiųjų Piligriminė Kelionė „Tėvo širdimi“ Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio asmenybei atminti

PILIGRIMŲ KELIAS: BIRŽELIO 5 D., TURGELIAI – RUDAMINA

8.00 val. – Mišios Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje

9.30 val. – Piligrimų išvykimas į Rudaminą

11.00-12.30 val. – Pietūs Vilniaus r. Rakonių pagrindinėje mokykloje

15.30-16.00 val. – Atvykimas į Rudaminos Švč. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčią


PILIGRIMŲ KELIAS: BIRŽELIO 6 D., SUDERVĖ – MAIŠIAGALA

8.00 val. – Piligrimų išvykimas nuo Sudervės Švč. Trejybės bažnyčios į Maišiagalą

11.00 val. – Atvykimas į Maišiagalą. Mišios Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje

12.30 val. – Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejaus lankymas

DVIRAČIŲ ŽYGIO PROGRAMA

8.00 val. Turgeliai – Rudamina(~19km)

8.30–9.00 val. Susitikimas prie bažnyčios Rudaminoje

9.00–9.45 val. Rudamina – Naujoji Vilnia, Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčia(~13km)

10.00–11.00 val. Mišios Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Naujoji Vilnia)

11.00–11.30 val. Naujoji Vilnia, Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčia - Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija(~5km)

11.30–12.20 val. Pietūs Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijoje

12.20–13.10. Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija - Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (~21 km)

13.10–13.30 val. Malda prie bažnyčios

13.30–14.30 val. Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia - Pilsudskio dvaras Pikeliškėse(~17km)

14.30–14.50 val. Susitikimas prie Pilsudskio dvaro

14.50–15.40 val. Pilsudskio dvaras Pikeliškėse - Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (~16km)

15.40–16.00 val. Susitikimas prie Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios


Parsisiųsti piligrimų kelio programą galite čia.

Parsisiųsti dviračių žygio programą galite čia.


Įvertinkite naujieną