*alt_site_homepage_image*

Konferencijoje aptarti Sosnovskio barščio naikinimo rezultatai ir ateities perspektyvos

decoration

Beveik trečdalyje šalies savivaldybių pastaruosius trejus metus vyko intensyvūs Sosnovskio barščio naikinimo darbai. Skyrus finansavimą iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos 2021-2023 m., Sosnovskio barštis naikintas daugiau nei 330 ha plote.

Pagrindiniai šio projekto rezultatai aptarti lapkričio 23 d. vykusioje konferencijoje „Sosnovskio barščio naikinimo 2021-2023 m. patirtis ir perspektyvos“. Konferencijos metu daugiausia dėmesio renginyje buvo skirta savivaldybių, pastaruosius trejus metus savo teritorijoje naikinusių Sosnovskio barštį, patirčiai aptarti. Projekte taip pat dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybė.

Konferencijoje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Jolanta Volodko pristatė projektą „Sosnovskio barščio naikinimas Vilniaus r. Paberžės sen., Visalukės I k.“. 2021-2023 m. įgyvendinant projektą minėta teritorija buvo suskaidyta į 4 tvarkymo plotus, kiekvienam buvo sudarytas Veiksmų planas.

„Bendras tvarkomas plotas buvo 4,92 ha. Projekto vertė siekė 11 336,80 Eur. Sosnovskio barščio populiacija buvo naikinama mechaniniais, cheminiais ir agrotechniniais naikinimo būdais. Po visų priemonių taikymo rezultatas buvo pasiektas, tačiau ateityje minėtos teritorijos turi būti vykdoma stebėsena, ne mažiau nei dvejus metus“, – sakė J. Volodko.

Konferencijos metu buvo apžvelgta pastaruosius trejus metus savivaldybėse vykusio projekto eiga, savivaldybių pažanga, pasiekimai ir iššūkiai naikinant Sosnovskio barštį. Savivaldybės daugiausiai iššūkių patyrė naikinant Sosnovskio barščius prie vandens telkinių, melioracijos grioviuose, prie kurių nepageidautina naudoti herbicidus. Kilo problemų norint Sosnovskio barštį naikinti privačiuose žemės sklypuose, dėl klimatinių sąlygų, personalo kaitos savivaldybėse, ekspertų trūkumo.

Paskutinė konferencijos dalis buvo skirta diskusijai, kurioje daugiausiai dėmesio teko ateities perspektyvoms aptarti.

Aplinkos ministerija šiuo metu rengia naujas ES finansavimo gaires, pagal kurias nuo kitų metų vidurio planuojama skirti apie 15 mln. eurų invazinėms rūšims naikinti. Į šią paramą galės pretenduoti savivaldybės ir kiti juridiniai bei fiziniai asmenys.

Parengta remiantis Aplinkos ministerijos ir VRSA informacija


Įvertinkite naujieną