*alt_site_homepage_image*

Nemenčinė – Dainų šventės žygio per Lietuvą dalis

decoration

Šiemet Lietuvos dainų šventė mini 100 metų jubiliejų. Likus 7 mėnesiams iki didžiosios šventės, įvairiuose miestuose vyksta renginių ciklas – Dainų šventės žygis per Lietuvą. Žygio renginiai keliauja per 11 Lietuvos vietovių ir kviečia ruoštis ypatingai, šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“.

Pirmas žygio renginys vyko Kretingoje, vėliau Vievyje, Pasvalyje, Marijampolėje, Lazdijuose, Jonavoje ir šį šeštadienį vyko Anykščiuose. Dainų šventės žygis per Lietuvą iš Anykščių pasieks Nemenčinę.

Į Anykščius atsiimti inkilo – gyvybės ir Dainų Šventės simbolio – nuvyko Nemenčinės kultūros centro G. J. Mincevič vardo Reprezentacinis lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wileńszczyzna“. Ansamblis atliko dainą „Niemenczyńska polka”, įteikė renginio šeimininkams verbą – Vilniaus krašto simbolį ir pakvietė visus susirinkusius į kitą žygio sustojimą Nemenčinėje.

Jau balandžio 7 d. Nemenčinės miško estradoje koncertuos folkloro ir tautinių šokių kolektyvai, chorai bei orkestrai iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Nemenčinės, Švenčionių ir Molėtų. Džiugu, jog Nemenčinė taps Dainų šventės žygio per Lietuvą dalimi. Toliau inkilas nukeliaus į Plungę, Mažeikius ir Tauragę.

Dainų šventės žygiu siekiama paminėti Dainų šventės metus bei Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėms padėti pajusti šios didžios šventės dvasią.

Tekstas ir nuotraukos: Nemenčinės kultūros centras


Įvertinkite naujieną