*alt_site_homepage_image*

Nuo šiandien keičiasi kai kurios karantino sąlygos

decoration

Nuo šiandien (kovo 15 d.) įsigalioja svarbūs karantino pokyčiai: veiklą gali atnaujinti parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko, muziejai ir galerijos.

Prekyba

Nuo kovo 15 d. leidžiama veikti parduotuvėms ir paviljonams (išskyrus paviljonų kompleksus su dengtu stogu, esančius turgavietėse), turintiems klientams tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės ar paviljono klientai, ir kioskams.

Šiose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 20 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.


Muziejai, galerijos

Nuo kovo 15 d. iki kovo 31 d. gali būti lankomi uždarose erdvėse esantys muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės (pvz. zoologijos parkai) užtikrinant lankytojų srauto ribojimą, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 kv. m ploto.

Dėl saugumo bilietai į muziejus, galerijas, kitas ekspozicines erdves gali būti platinami tik elektroniniu būdu.


Transportas

Tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.


Švietimas

Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigose ugdymas pagal pradinio ugdymo programą ir toliau vyks nuotoliniu būdu – tokį norą pareiškė mokyklų bendruomenės.

Vienintelė privati VšĮ Vilniaus Valdorfo Žalioji mokykla pareiškė norą iki 2021 m. kovo 31 pradinukų ugdymas būtų vykdomas mišriu būdu. Joje periodiškai bus atliekami COVID-19 tyrimai ir užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Mokiniams, kuriems sudėtinga mokytis namuose ir Vaiko gerovės komisijos sprendimu yra reikalinga priežiūra įstaigoje ir toliau nuotolinis mokymas, priežiūra ir nemokamas maitinimas teikiami mokykloje.

Šiuo metu karantinas galioja iki kovo 31 d. Nors karantino sąlygos švelnėja, nepamirškime ir toliau elgtis atsakingai ir saugoti save bei kitus!


Įvertinkite naujieną