*alt_site_homepage_image*

Patirtys ir laimėjimai VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadoje

decoration

Šiais mokslo metais Nemenčinės Gedimino gimnazijos IIaG klasės mokinė Gabriela Zapolska dalyvavo visuose trijuose VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados etapuose, taip garsino ne tik savo mokyklą, bet ir visą Vilniaus kraštą. Mokinė olimpiados etapuose pristatė savo rištas verbas.

2023 m. gruodžio 14 d. Vilniaus r. Avižienių gimnazijoje vyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados I etapas, kuriame Gabriela Zapolska laimėjo I vietą ir vasario 23 d. vyko į Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II turą Dzūkijos (Dainavos) regione, Alytaus kraštotyros muziejuje. Regiono etape mokinė tapo II vietos laimėtoja ir buvo pakviesta atstovauti Vilniaus rajonui respublikoje.

2024 m. balandžio 26-27 d. įvyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapas. Į Taujėnų gimnaziją Ukmergės r. susirinko 40 mokinių iš visos Lietuvos – regioninio etapo I ir II vietų laimėtojai iš Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Mažosios Lietuvos, Suvalkijos (Sūduvos), Žemaitijos ir savivaldybių etapo I ir II vietų laimėtojai iš Vilniaus, Kauno ir Punsko. Mokiniai sprendė etnokultūrinio pažinimo testą tema „Kalendoriniai papročiai ir liaudies kūryba“ – tai pirmoji Olimpiados užduotis. Antroji užduotis – etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymas. Dalyviai pasakojo apie savo etnokultūrinę veiklą mokykloje, bendruomenėje, šeimoje, rodė savo rankdarbius, dainavo, šoko, muzikavo, sekė pasakas ir t. t. Vertinimo komisija stebėjosi mokinių išradingumu, kūrybingumu ir brandumu.

 

Info., nuotr. Daiva Kurpienė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija


Įvertinkite naujieną