Gegužės 10 d. Rudamina tapo pilietiškumo centru – čia vyko „Pilietiškumo žaidynės“, kurios subūrė aktyvius ir smalsius gyventojus bendrai patirčiai. Renginio metu dalyviai ne tik rungėsi, bet ir mokėsi, kaip veikti krizinėse situacijose bei kaip padėti vieni kitiems.
„Džiaugiuosi, kad Pilietiškumo žaidynės šiemet vyko Vilniaus rajone. Smagu matyti tiek daug aktyvių, smalsių ir pilietiškų žmonių vienoje vietoje. Dėkoju visiems dalyviams ir organizatoriams už šias vertingas patirtis. Pilietiškumo žaidynės dar kartą parodė, kad aktyvios, edukacinės veiklos gali būti ir naudingos, ir įtraukiančios – tokie renginiai stiprina visuomenės atsparumą, bendrystės jausmą ir pasirengimą netikėtoms situacijoms“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.
Renginyje dalyvavo jaunimas, šeimos, mokyklų bendruomenės, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovai, ar tiesiog bendraminčiai, kurie susibūrę į komandas varžėsi atlikdami įvairių institucijų – kariuomenės, policijos, pasieniečių, greitosios medicinos pagalbos, ugniagesių, civilinės saugos specialistų ir kitų – parengtas praktines užduotis. Dalyviams teko spręsti užduotis, susijusias su pirmąja pagalba, evakuacija, gaisro gesinimu, sprogmenų atpažinimu ir kitais svarbiais veiksmais, naudingais ekstremalių situacijų metu.
„Valstybės saugumas neprasideda pasienyje – jis prasideda kiekvienuose namuose, kiekvienoje bendruomenėje. Jis prasideda nuo žmogaus, kuris moka suteikti pirmąją pagalbą. Nuo kaimyno, kuris žino, kaip elgtis dingus ryšiui ar elektrai. Nuo šeimos, apsitarusios savo veiksmų planą kilus ekstremaliai situacijai. Pilietiškumas – tai ne žodis, o veiksmas, kurį šiandien atliekame kartu“, – sveikindamas susirinkusius pabrėžė krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
Iš viso dalyvavo 38 komandos. Pagrindinį prizą – skrydį oro balionu – laimėjo komanda „LAKAŽA“ iš Rumšiškių. Antrą vietą užėmė komanda „Šeima be dramų”, trečioji vieta atiteko komandai iš Vilniaus rajono „Stiprūs kartu“.
Renginio metu žiūrovai taip pat neliko nuošalyje – jie stebėjo komandų veiksmus, lankėsi tarnybų pristatymuose, mokėsi naudingų dalykų bei dalyvavo interaktyviose veiklose. Visi buvo vaišinami karišku troškiniu, ruoštu ArmyDay lauko virtuvėje, o šventinę atmosferą kūrė Lietuvos kariuomenės orkestras ir Rudaminos švietimo įstaigų bei Rudaminos kultūros centro kolektyvų pasirodymai.
Pilietiškumo žaidynių tikslas – ugdyti pasiruošusius reaguoti bendruomenės narius bei suteikti specialiųjų žinių ir gebėjimų, kaip derėtų veikti ekstremalių situacijų metu.
Renginio organizatoriai: Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybė.