*alt_site_homepage_image*

Startavo informacinis civilinės saugos mėnuo „Žinojimas saugo“

decoration

Gegužės 16 d. startavo Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) inicijuota informacinė civilinės saugos kampanija „Žinojimas saugo“. Taip pat nuo šiandien Vilniaus rajono savivaldybė organizuoja Kalvelių seniūnijos gyventojų surinkimo punkto, Šatrininkų tarpinio gyventojų evakavimo punkto bei Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijų narių mokymus.

 

Žinojimas saugo

Visą mėnesį PAGD pareigūnai kartu su šalies savivaldybių civilinės saugos specialistais lankys vietos bendruomenes, mokyklas, susitiks su seniūnais ir socialiniais darbuotojais, senjorais ir negalią turinčiais žmonėmis.

Civilinės saugos ekspertai patars, kaip elgtis įvairių ekstremaliųjų situacijų metu, parodys, kaip susikrauti išgyvenimo krepšį, padės nustatyti perspėjimo pranešimus mobiliuosiuose telefonuose, atsakys į kitus gyventojams rūpimus civilinės saugos klausimus.

Visuomenės apklausos rodo, kad  šalies gyventojai stokoja žinių apie galimus pavojus ir tik kas dešimtas gyventojas žino, kaip reikėtų elgtis ekstremalių situacijų metu.

Iškilus grėsmei ar įvykus nelaimei, gyventojai būtų perspėjami sirenomis, trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus bei per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją informuojami apie tolimesnius veiksmus. Informacijos apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms šalies gyventojai gali rasti specialioje svetainėje www.lt72.lt.

PAGD informuoja, kad šį rudenį taip pat startuos pasirengimo galimai avarijai Astravo AE informacinė kampanija, bus rengiamos valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“.

 

Civilinės saugos mokymai tinkamai pasiruošiant galimai nelaimei Astravo atominėje elektrinėje

Siekiant tinkamai pasiruošti galimiems pavojams gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai dėl Astravo atominės elektrinės, Vilniaus rajono savivaldybė organizuoja Kalvelių seniūnijos gyventojų surinkimo punkto, Šatrininkų tarpinio gyventojų evakavimo punkto bei Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo mokymus komisijų nariams.

Šiandien, gegužės 17 d. mokymai vyko Kalvelių seniūnijos gyventojų surinkimo punkto komisijos nariams. Rytoj mokymai vyks Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje, Šumsko ir Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėse mokyklose. Gegužės 19 d. civilinės saugos mokymai vyks Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje.

Mokymų metu bus ne tik daugiau dėmesio skiriama ekstremalių situacijų pasirengimui bei sklandesniam situacijų valdymui. Komisijos nariai bus praktiškai mokomi atlikti priskirtas funkcijas, numatytas gyventojų evakavimo plane.

 

Parengta pagal vrsa.lt ir lt72.lt informaciją


Įvertinkite naujieną