*alt_site_homepage_image*

Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos atlaidai ir Rudaminos seniūnijos šventė

decoration

Šių metų balandžio 24 d. Rudaminoje vyko tradicija jau tapę Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos atlaidai ir Rudaminos seniūnijos šventė.

Iškilmės pradėjo šv. Mišiomis, kurias laikė kunigas klebonas Viktor Bogdevič ir kunigas Francišek Jusel. Per šv. Mišias buvo taip pat pasveikintas klebonas Viktor Bogdevič, kuris šventė savo gimtadienį.

Atlaidų šventę tęsė koncertas. Jis vyko Daugiafunkciniame kultūros centre Rudaminoje, kuriam vadovauja Violeta Čereška.

Šventinį koncertą pradėjo Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“, kuris padainavo tokias gražias dainas, kaip „Nad Wilią“ (liet. „Prie Vilijos“), „Wspomnienie Ojczyzny“ (liet. „Gimtinės prisiminimas“) ir „Oj płynie woda“ (liet. „Oj teka vanduo“).

Koncertas buvo nepaprastai spalvingas. Publika negailėdama savo delnų dosniai plojo visiems artistams. Ypač visus sužavėjo mažylių iš darželio-lopšelio Rudaminoje pasirodymas.

Visi sulaikę kvapą stebėjo Rudaminos meno mokyklos mokinių pasirodymus. Fortepijonų ansamblis, kurį sudaro Iveta Žigel ir Emilija Marija Baranovska, atliko Daniel Hellbach kūrinį ,,Ostinato“.  Ansambliui vadovauja mokytoja Rita Pušinskienė. Savo meninę programą pristatė Klarnetų trio, vadovaujamas Sauliaus Balsio, kurį sudaro Nikoleta Prokopčuk, Raimond Blizniukevič, Mateuš Cereška. Svečiai išgirdo du kūrinius: Edwardi Mac Dawelio „Laukinei rožei“ ir Giussepio Verdžio ,,La Donna E Mobile“. O  smuikininkų ansamblis, kuriam vadovauja Svetlana Mikelskaitė ir Jelena Ščerbakova,  pristatė Angelo Villoldžio ,,El Choclo“ ir Skoto Džioplino „Regtaim“.

Šventės metu scenoje pasirodė Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ vaikų kapela. Ši kapela buvo įkurta 2021 m. ir tai buvo tik antrasis jos pasirodymas didžiojoje scenoje. Publika apdovanojo ją audringais plojimais, taip suteikdama daugiau padrąsinimo jauniesiems atlikėjams.

Scenoje prieš publiką pasirodė ansamblio „Rudomianka“ įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo grupės. Silezietišku šokiu svečius sužavėjo jauniausia ansamblio grupė. Vidutinė grupė sušoko lenkų tautinį šokį – krakoviaką bei polką, o „Rudomiankos“ jaunimo grupė – mazūrą, kujaviaką, obereką ir Varšuvos valsą. Taip pat visus sužavėjo angeliškas Gabrielės Ždanovičiūtės ir Mildos Andruščenko dainavimas.

Tądien savo meninį talentą pristatė Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai. Šventei jie paruošė gražų šokį.

Šventinio koncerto programą papuošė Valdo Stanaičio vadovaujamo Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro ir Kamilos Uršulos Šylobryt vadovaujamo šokių kolektyvo ,,Golden crew“ pasirodymai.

Savo artistiškumu  visus stebino vokalinis ansamblis ,,Gija“, kuris veikia RDKC.

Koncerto metu pasirodė šventės svečiai – kapela „Suderwianie“. Kapela „Suderwianie“ aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime nuo 2010 m. Repertuaras sudarytas iš lenkų, lietuvių, rusų ir baltarusių liaudies dainų, surinktų Sudervės apylinkėse. Ansamblis žinomas ne tik Lietuvoje,  bet ir Lenkijoje. Jam vadovauja Eduard Michalkevič.

Galima pasakyti, kad koncertas tikrai pavyko. Nieko netrūko. Niekas neliko abejingas dinamiškiems šokiams ir žavingoms dainoms, užburiančiai muzikai. O gražus scenos apiforminimas, šviesų žaismas intensyvino publikos įspūdžius.

Šventės svečiai taip pat turėjo galimybę pamatyti gražias dekoracijas, kurios vaizdavo Rudaminą. Jas paruošė RDKC ir Rudaminos meno mokyklos darbuotoja Renata Utovka.

Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Miroslava Klim, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos klebonas Viktor Bogdevič ir kunigas Francišek Jusel bei kiti svečiai.

LR seimo narys Česlav Olševski Valdemaro Tomaševskio, LLRA-KŠS bei savo vardu pasveikino visus Rudaminos gyventojus su jų gražia švente. Albert Narvoiš savo ruožtu perdavė Vilniaus rajono merės Marijos Rekst sveikinimus. Padėkojo taip pat kunigams, kurie aukojo šv. Mišias. Jis atsiprašė Rudaminos gyventojus už nepatogumus, kuriuos sukėlė miestelio kelių, parko ir turgaus atnaujinimo projektai, tačiau išreiškė viltį, kad artimiausiu metu Rudamina suklestės ir taps gražiu miesteliu. Nuoširdžius linkėjimus išsakė ir Miroslava Klim, padėkojusi vaikams ir jaunimui už aktyvų įsitraukimą į kultūrinį miestelio gyvenimą ir kitus darbus. Padėkos žodį tarė Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič.

Šių metų šventė – tai visų, kurie myli netoli Vilniaus esantį miestelį – Rudaminą, bendro ir sunkaus darbo vaisius.

Šią gražią šventę organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei, Rudaminos seniūnijai, kunigui klebonui Viktorui Bogdevičiui, Rudaminos F. Ruščico gimnazijai, Rudaminos darželiui-lopšeliui, Rudaminos „Ryto“ gimnazijai, Rudaminos meno mokyklai už paramą organizuojant šių metų šventę.

 

 

Andžej Aškelovič


Įvertinkite naujieną