*alt_site_homepage_image*

Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje vyko buvusių mokinių ir mokytojų susitikimas

decoration

„Nieko nebūna du kartus“ – tokiais žodžiais balandžio 26 d. Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje prasidėjo buvusių mokinių ir mokytojų susitikimas, į kurį atvyko ir  svečiai iš draugijos „Odra-Niemen“ Mazovijos skyriaus, vadovaujamo pirmininko Krzysztofo Krzemińskio.

Susitikime dalyvavo pirmosios laidos ir prieš keletą metų mokyklą baigę mokiniai. Kiekvienas iš jų pasinaudojo galimybe pasinerti į prisiminimus apie mokyklinius metus ir susitikti su draugais iš mokyklinio suolo.

Labai jaudinančiu momentu buvo susitikimas su lenkų kalbos mokytoja ir daugelio kartų auklėtoja Franciška Lukaševič. Buvę mokiniai dėkojo už ilgametį įsitraukimą į jų auklėjimą, už kantrybę ir supratimą, žinias, išmintingas ir įdomias pamokas, už pagalbą renkantis karjeros kelią. Taip pat netrūko šiltų ir gerų žodžių, puokščių, šypsenų ir apkabinimų mokyklos administracijai ir pedagogų kolektyvui.

Tylos minute visi susirinkusieji pagerbė amžinybėn išėjusių mokytojų atminimą.

Tai buvo pirmas toks susitikimas nuo mokyklos egzistavimo. Kai kurie žmonės su nuostaba žiūrėjo į šiandienos mokyklos pastatą, prisimindami seną medinę žalią mokyklą prie kelio, kurioje praleido vaikystę ir jaunystę. Senąją mokyklą buvę mokiniai galėjo pamatyti tik nuotraukose.

Mokyklos mokiniai pristatė programą, kurią sudarė eilėraščiai, dainos, šokiai ir pristatymas apie švietimą Pakenės apylinkėse. Kai kurie abiturientai turėjo galimybę vėl sėsti prie mokyklos suolų ir sudalyvauti pamokoje „Mokyklinio gyvenimo prisiminimai po daugelio metų“.

Susitikimo pabaigoje žodį tarė abiturientai, kurie dėkojo mokytojams, išsakė linkėjimus, dalijosi emocijomis. Buvęs mokinys Viktor Slizevič susitikimui paruošė staigmeną, įteikė mokyklos direktorei Janinai Novickajai savo paties tapytą buvusio mokyklos pastato paveikslą.

Susitikimas po daugelio metų buvo puikia proga emocijoms ir prisiminimams. Svečiai su susijaudinimu peržvelgė mokyklos metraščius ir praėjusių dešimtmečių nuotraukų pristatymą.

Labai maloniai praėjo klasės susitikimai su senais draugais, lydimi prisiminimais apie mokyklos gyvenimą ir žinomomis anų laikų dainomis.

Tikimės, kad tokie susitikimai taps tradicija Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos renginių kalendoriuje.

 

Alina Savanevičienė,
Olga Volkovicka


Įvertinkite naujieną