*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajone vyko valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos

decoration

Šiandien vyko Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) organizuojamos valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“.

Pratybos buvo organizuojamos ir Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Pratybų metu buvo imituojama avarija Astravo atominėje elektrinėje ir tikrinama bei stiprinama parengtis branduolinei avarijai.

Daugiausia dėmesio buvo skirta gyventojų evakavimui iš atominės elektrinės avarijos poveikio zonos – pratybose buvo imituojamas Vilniaus rajono Kalvelių seniūnijos gyventojų savanorių evakavimas iš plane numatytų gyventojų surinkimo punktų. Evakuojantiems taip pat buvo dalinamos imitacinės kalio jodido tabletės.

Pagal numatytus pratybų veiksmus, evakuacijoje dalyvaujantiems savanoriams Kyviškių pagrindinės mokyklos teritorijoje buvo atliekamas dezaktyvavimas. Iš dezaktyvavimo punkto pratybų dalyviai iškeliavo į Kalvarijos savivaldybę, kurioje vyko evakuotų gyventojų priėmimas kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Pratybų metu, pasitelkus savanorius, evakuota apie 150 gyventojų, dezaktyvavimas atliktas daugiau nei 50 asmenų.

Dėkojame visoms tarnybos už sklandų darbą ir bendradarbiavimą. Taip pat dėkojame visiems pratybų savanoriams už pilietiškumą bei aktyvų domėjimąsi civiline sauga!


Valstybinio lygio pratybose visoje šalyje dalyvavo 1 300 dalyvių: 450 savanorių statistų, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, 571 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narys.

Pratybų užduočių įgyvendinimo veiksmai vyko 73 vietose.

Tokio pobūdžio pratybos Vilniaus rajone organizuojamos jau antrą kartą. 2019 m. spalio mėnesį pratybų metu buvo imituojamas gyventojų evakavimas iš Buivydžių ir Lavoriškių seniūnijų. Gyventojų imitacinis švarinimas vyko Mickūnuose. Tuomet pratybose dalyvavo daugiau kaip 50 savanorių.  


Įvertinkite naujieną