Teisė balsuoti – tai svarbi Lietuvos piliečių teisė ir atsakomybė, tačiau ne visi ja pasinaudoja. Rugsėjo 20 d. Vilniaus rajono savivaldybės Didžiojoje salėje įvyko jaunimo konferencija, skirta padėti jauniems žmonėms geriau suprasti, kaip naviguoti save politinių pažadų slėnyje, paraginti skirti laiko ieškant savo pažiūras ir vertybes atliepiančią partiją ar politikus. Renginyje buvo pabrėžta kritiško požiūrio svarba vertinant rinkimines programas.
„Džiaugiuosi, kad vyksta tokia konferencija ir tikiu, kad tai taps tradicija. Mūsų tikslas – padėti jaunimui suvokti, kaip svarbu yra atsakingai dalyvauti rinkimuose ir balsuoti už politikus ne dėl gražios šypsenos, o dėl to, kokią politiką jie kūrė ir kurs toliau“, – kalbėjo Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.
Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Ernest Stelmach pristatė savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos veiklą ir vykdomas edukacijas Vilniaus rajono mokyklose.
Konferencijos pirmojoje dalyje susirinkę susipažino su rinkimų procesu į Lietuvos Respublikos Seimą, teisės aktais ir kitais svarbiais aspektais. Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovės dalijosi savo patirtimi ir praktiniais patarimais, kurių dėka jaunimas galės ugdyti kritinį mąstymą ir išvengti manipuliacijų rinkimų laikotarpiu. Jaunimas sužinojo, kaip renkamas Lietuvos Respublikos Seimas, kas turi teisę kandidatuoti į Seimo narius, susipažino su praktiniais pavyzdžiais.
Apie tai, ar jaunimas turėtų gauti teisę balsuoti nuo 16-os metų diskutavo Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėja Ewelina Mokrzecka, LiJOT prezidentas Umberto Masi ir savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narė Viktorija Milko. Su susirinkusiais diskusijos dalyviai aptarė švietimo apie politiką trūkumą Lietuvos mokyklose, manipuliacijos balsais grėsmę, kuria amžiaus grupe yra lengviau manipuliuoti, ar Lietuvos piliečiai, ypač jaunoji karta, iš esmės pakankamai domisi politika ir kodėl jauniems žmonėms yra svarbu balsuoti.
Renginį vainikavo „Žinau, ką renku“ komandos surengta rinkimų simuliacija, kuri įtraukė dalyvius į praktinę rinkimų patirtį.