*alt_site_homepage_image*

Stančik Dariuš

decoration

Dariuš Stančik (Dariusz Stańczyk) (1961-10-05) – kunigas, aktyvus visuomeninis veikėjas.

Gimė Lenkijoje. Vadovicuose baigė licėjų. 1986 m. gegužės mėnesį buvo įšventintas į kunigus. 1991 metais atvykęs į Lietuvą, kunigavo Vilniaus miesto Kalvarijos ir Antakalnio, vėliau Šalčininkų rajono Turgelių ir Tabariškių parapijose. 1993–1996 metais dirbo Šumsko šv. Mykolo Arkangelo parapijos klebonu.

Kunigo D. Stančyk darbai Šumske ir visoje Kalvelių seniūnijos teritorijoje matomi ir neužmirštami parapijiečių. Kunigo pastangomis buvo suremontuota Šumsko bažnyčia ir vienuolynas, įrengtas Kryžių kalnas Šumske, pastatytos 3 koplyčios. 1995 m. į Šumsko bažnyčią atgabentos Dievo Gailestingumo liudytojos Šv. Faustinos Kovalskos relikvijos. D. Stančyk iniciatyva pradėti Vilniaus rajono Kalvelių ir Nemėžio bažnyčių statybos darbai. 2007 m. kunigo dėka Kalveliuose pastatytas pirmasis Lietuvoje paminklas popiežiui Jonui Pauliui II.

Daug dėmesio kunigas skiria darbui su vaikais ir jaunimu. Jis atgaivino Vilniaus krašto lenkų skautų (harcerių) draugiją. Ne vieną jaunimo kartą supažindino su tarnystės Dievui džiaugsmu bei padėjo pažinti platų pasaulį. Kunigas organizuoja įvairius renginius, piligrimines keliones pėsčiomis ir dviračiais po viso pasaulio šventas vietas.

Vilniaus rajono savivaldybės taryba 2003 m. vasario 19 d. sprendimu Nr. T3-68, įvertindama ganytojo ir visuomenės veikėjo Dariušo Stančyko nuopelnus rajonui, suteikė kunigui Vilniaus rajono garbės piliečio vardą.

Pažymėti klaidą
Loading