kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šventė Rudaminoje

Šių metų balandžio 28 d. Rudaminoje įvyko tradicija jau tapusi Rudaminos seniūnijos šventė. Iškilmės pradėjo Šv. Mišios Rudaminos Švč. M. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčioje, kurias laikė kunigas klebonas Viktor Bogdevič.


Šventę tęsė koncertas. Jis vyko Daugiafunkciniame kultūros centre Rudaminoje. Koncertą pradėjo RDKC veikiančio folklorinio ansamblio „Rudomianka“ kapela. Ši kapela atliko nepaprastai jausminga, bet tuo pat metu elegantišką kūrinį „Tango“.

Labai gražų eilėraštį apie gimtąjį miestelį skaitė Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinė Estela Tamulenaitė.

Į šventę atvykę svečiai turėjo galimybę pamatyti pristatymą, kurį ta proga parengė Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos moksleiviai. Šis pristatymas trumpai papasakojo visiems seniūnijos istoriją. Jos gyventojai gali didžiuotis, kad Rudamina – vienas seniausių Vilniaus krašto miestelis. Jo istorija siekia XIV amžių. Pirmą kartą miestelis buvo paminėtas jau 1377 metais. Nuo to laiko daug pasikeitė. Šiandien Rudamina – tai besivystantis ir augantis miestelis. Rudaminos gyventojai – tai kūrybinga ir aktyvi bendruomenė. Čia veikia Daugiafunkcinis kultūros centras. Rudaminoje taip pat yra Vilniaus rajono Centrinė Biblioteka, Ferdinando Ruščico gimnazija, „Ryto“ gimnazija, du darželiai ir Meno mokykla. Seniūnija turi savo herbą, kuris buvo pašventintas prieš dvejus metus. Herbas vaizduoja sidabrinį skydą, kuriame matome iš raudonų plytų išaugantį medį. Tas medis simbolizuoja energingą, aktyvią ir kūrybingą bendruomenę.

Šventės metu su savo koncertine programa prieš publiką pasirodė Ferdinando Ruščico gimnazijos moksleiviai. Jie pristatė mados šou „Antras gyvenimas“, kurio metu žiūrovai pamatė apdarus, pagamintus iš atliekų. Garsiais aplodismentais visi sutiko šios gimnazijos ikimokyklinukų pasirodymą. Jie padainavo gražią dainą „Maszerują dzieci” (Žygiuoja vaikai).

Savo talentu visus sužavėjo taip pat „Ryto“ gimnazijos moksleivės Emilija Bušmič ir Milda Jaskevičiūtė, kurios atliko dainą anglų kalba „Lovely“, o Milda Jaskevičiūtė dar padainavo dainą „Another love”.

Spalvingu koncerto akcentu tapo Rudaminos meno mokyklos auklėtinių pasirodymas. Scenoje pasirodė Augustas Bernadickas ir David Jankowski (mokytojos: Lina Šernienė i Rasa Šimkienė). Jie smuiku ir fortepijonu atliko kūrinį „Fantazija“ D. Rosinio operos „Vilims Tellis” motyvais. Konrad Dovgerd akordeonu atliko nepaprastai gražų E. Derbenko kūrinį „Festivalis“. Pasirodė taip pat šios meno mokyklos mišrus instrumentinis ansamblis, kuris muzikos mylėtojams pagrojo I. Strauso kūrinį „Rodeckio maršas“.

Šventinio koncerto metu dainavo taip pat daugelių muzikinių konkursų ir festivalių Lietuvoje bei užsienyje (pvz. Bulgarijoje, Portugalijoje) laureatė, muzikinio televizijos šou „Lietuvos balsas“ finalininkė Gabriela Ždanovičiūtė. Svečiai išgirdo jos atliekamą dainą „Kažkada“.         

Publika liko sužavėta vaikų ansamblio „Relax Kids“ pasirodymu. Tai buvo pirmas šio ansamblio pasirodymas. Tad galima drąsiai teigti, kad RDKC scenoje įvyko šių jaunų talentingų šokėjų debiutas.

Šventinio koncerto metu publiką linksmino įvairių ansamblių, veikiančių Rudaminos daugiafunkciniame centre, pasirodymai. Scenoje šoko liaudies dainų ir šokių ansamblis „Zgoda“. Šio ansamblio šokis sulaukė audringų plojimų. Publika nekantraudama laukė liaudies ansamblio „Rudomianka“ pasirodimo. Šis ansamblis – tai savotiška Rudaminos bei viso Vilniaus krašto vizitinė kortelė. Ansamblis buvo įkurtas 1989 metais. Taigi šiais metais „Rudomianka“ švenčia savo veiklos 30-metį. Ansamblis yra garsus tuo, kad daug metų puoselėja istoriją ir tradicijas, kurias perduoda iš kartos į kartą. „Rudomianka“ susideda iš kapelos ir trijų amžiaus grupių – jauniausios, viduriniosios ir vyriausiosios. Buvo įkurta taip pat ir šokių grupė. Koncerto metu jauniausioji ansamblio grupė padainavo dvi žinomas dainas: „Przybyli ułani pod okienko” ir „Na Krakowskim rynku”. Savo meninius pasiekimus visiems pristatė ansamblio vidurinioji grupė. Jauni artistai atliko kalniečių dainą „Idzie dysc”. „Rudomiankos” kapela sugrojo anglų kūrinį „He reigns”. Koncertinę šventės programą užbaigė „Rudomiankos“ ansamblio vyriausiosios grupės pasirodymas. Ansamblis atliko religinę dainą „Do Ciebie co dzień przychodzę” ir gražią dainą „Kraj rodzinny matki mej”.

Po koncerto šventės organizatorių vardu renginio vedančioji Karolina Petrusevič visus pakvietė pasivaišinti gėrybėmis, kurias paruošė nenuilstantys RDKC darbuotojai.

Atlaidų šventę pagerbė garbingi svečiai, tarp jų Česlav Olševski, Lietuvos respublikos seimo narys nuo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Miroslava Klim, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos seniūnijos bendruomenės pirmininkas Vladislav Kačanovski, Rudaminos seniūnijos įstaigų administracijos atstovai bei Privačios bendrojo lavinimo meno mokyklos iš Vloclavko (Lenkija) atstovai su mokyklos vadovu Piotru Uminskiu.

Seimo narys Česlav Olševski tarė žodį trimis kalbomis: lenkų, lietuvių bei rusų. Česlav Olševski džiaugėsi, kad galėjo šią šventinę popietę praleisti kartu su Rudaminos ir apylinkių gyventojais. Jis perdavė Europos parlamento nario, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininko Valdemaro Tomaševskio bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos LR seime seniūnės Ritos Tamašunienės nuoširdžius sveikinimus miestelio gyventojams jų šventės proga. „Mylėkite vieni kitus, o Švč. M. Marija Geroji Patarėja tegul už mus visus laidoja“ – sakė seimo narys. „Dievo Gailestingumo šventės proga linkiu Rudaminos ir apylinkių gyventojams, kad gailestingas Jėzus, mūsų Karalius, laimintų ir saugotų“ – palinkėjo visiems Česlav Olševski. Seimo narys taip pat pasveikino Rudaminos stačiatikius su Šv. Velykomis.

Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič padėkojo visiems, kas prisidėjo prie šios nuostabios šventės organizavimo. Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos atlaidus ir Rudaminos seniūnijos šventę organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, Rudaminos seniūnija, kunigas klebonas Viktor Bogdevič, Lietuvos lenkų sąjungos ratelis Rudaminoje, Rudaminos bendruomenė ir jos pirmininkas Vladislav Kačanovski. Šventė įvyko dėka partnerių: Vilniaus rajono savivaldybės, Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos, Ferdinando Ruščico gimnazijos, „Ryto“ gimnazijos bei Rudaminos meno mokyklos.

Šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir atminimo dovanomis.

 

 Andrej Aškelovič

Shadow up